A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Осипенківський професійний аграрний ліцей"

Виховна робота

Різдвяні гості в нашому ліцеї

Сію, сію, посіваю, з Новим роком Вас вітаю.
На щастя, на здоров'я, на цей Новий рік,
Я ледве торбинку до Вас приволік.
А в тій торбинці місяць ясненький,
Щоб на Вашому столі був хлібець біленький.
А в тій торбинці яснії зорі,
Щоб гарно родилось на Вашому полі.
А в тій торбинці листячко з дуба,
Щоб була здорова родинонька люба.
А в тій торбинці - вітер-вітрило,
Щоб Вашій худібці добре ся жило.
З тії торбинки все викладаю,
Але в торбинку покласти прохаю,
Кільце ковбаски, кавальчик сала,
Пампух, горішки, яблучок пару.
Можна покласти й меду горнятко,
Щоб віншування Йшло весь рік гладко!
Будьте здорові, дідусю й бабусю,
На другий рік знову приволочуся.
Христос ся рождає!

Св. Василь Великий вважався покровителем землеробства. Тому основною обрядодією цього дня було засівання осель українців збіжжям із відповідними примовляннями.

    Засівання - це давньослов'янський новорічний звичай.
     Цього дня діти прокидаються дуже рано, бо в них важлива справа — посівати треба. Із самого ранку хлопці набирали в рукавички й кишені зерна (жито, пшеницю, овес) й, дочекавшись закінчення ранкової це
рковної відправи, починали засівати. Народна традиція велить посівати спочатку в рідній оселі, а вже потім іти до чужих людей.
     У перший день Нового року дорослі й діти, переважно чоловічої статі, ходили від хати до хати, символічно засіваючи хлібні зерна і бажаючи господарям щастя, здоров'я, щедрого врожаю. Широке розповсюдження мали побажання, виконувані речитативом. І сьогодні до нашого навчального закладу завітали вихованці дитячого садка «Пізнайко» із привітаннями і побажання миру, здоров’я та щедрих врожаїв.

Сійся, родися,
Жито, пшениця,
Всяка пашниця,
Зверху колосиста,
Зі споду корениста.
Будьте з святом здорові,
З Новим роком!

Фотозвіт в соціальних мережах 1

Фотозвіт в соціальних мережах 2

Заступник директора

з виховної роботи

Тихонець Т.І.


Перед початком зимових канікул учні нашого ліцею побували в м .Запоріжжя на екскурсії, де мали змогу ознайомитись з історичними місцями та історією славного козацького краю.

На початку подорожі ми ознайомились з історико-культурним комплексом «Запорізька Січ», який розташований в національному заповіднику «Хортиця».

Будівництво комплексу почалося в 2005 році. Він являє собою відтворену копію старовинного козацького поселення. Задовго до свого відкриття комплекс встиг стати популярним туристичним об'єктом завдяки зйомкам на цій території російського фільму «Тарас Бульба».

Тут ми познайомились з побутом і життям запорізьких козаків, особливо вразили своєю самобутністю і барвистістю козацькі поєдинки на конях і рукопашні бої.

На території комплексу «Запорізька Січ» знаходяться різні господарські будови, церква, а також будинки, зведені за високим парканом. Вразило те, що  об'єкт унікальний не тільки з культурної чи історичної сторони, а ще відрізняється оригінальною технологією будівництва, із застосуванням натуральних, екологічно чистих матеріалів.

 Разом з екскурсоводом ми оглянути такі цікаві експозиційні об'єкти, як: «Військова канцелярія», «Будинок кошового отамана», «Курінь» та «Храм Покрова Пресвятої Богородиці». У всіх приміщеннях створений інтер'єр, характерний для часів козацтва. Крім того, у селищі відтворені пушкарня і січова школа.

Історико-культурний комплекс «Запорізька Січ» дуже вразив нас духом історії, життя славетних запорізьких козаків.

Наступним на нашому маршруті був музей зброї.

Музей історії зброї в Запоріжжі був створений у 2004 р. На пострадянському просторі це одна з найбільших приватних колекцій зброї, що була зібрана на п’яти континентах і представлена публіці. Основною темою експозиції є історія виникнення і розвитку зброї. Хронологічні межі експонатів, представлених в музеї, охоплюють величезний проміжок часу — від середнього палеоліту (40 – 15 тис. років тому) до другої половини ХХ ст.        Більш ніж 4 тис. одиниць вогнепальної та холодної зброї, зібраного в музеї, відображають майже всі етапи становлення людських цивілізацій.

Тематично експозиція розділена на такі розділи: зброя кам’яно-мідної доби, зброя доби бронзи, зброя ранньої залізної доби, зброя часів Великого переселення народів, зброя кочовиків, зброя Київської Русі, зброя українського козацтва, зброя Росії та СРСР, вогнепальна зброя народів світу, мисливські ножі та кортики, зброя Західної та Центральної Європи, зброя Кавказу, зброя народів Сходу і так далі.

 Вразила всіх, а особливо хлопців експозиція музею ретро автомобілів «Фаєтон»

Музей ретро автомобілів «Фаетон» розпочав свою роботу у 2008 р. з виставки автомобілів з колекції громадської організації ім. Л. Хлєвного «Автомотоклуб «Фаетон». В 2011 р. музей отримав нове приміщення. Сьогодні — це єдиний повноцінний автомобільний музей в Україні.

 Колекція музею нараховує більше 60 одиниць техніки кінця 20-х рр. – 70-х рр. ХХ ст. З довоєнної техніки в експозиції представлені рідкісні автомобілі, такі як «полуторка» ГАЗ-АА 1935 року виробництва — найстаріша вантажівка в Україні, а також «трофейний» Opel 1937 р.

 

Широко представлені і автомобілі часів ІІ Світової війни: «тритонки» ЗіС-5, ЗіС-5В, бронеавтомобіль БА-67В, а також легендарний ЗіС-6 «Катюша» 1941 року — радянська реактивна система залпового вогню, що наводила жах на противника. Є в колекції музею і американські автомобілі, що постачалися до СРСР за ленд-лізом, як то WillysMB, DodgeWC51, GMCCCKW-353.

Післявоєнна техніка представлена вантажівками ГАЗ-51, ГАЗ-63, ЗІЛ-164. Одразу звертають на себе увагу шикарні американські авто ChevroletDelray та ChevroletGenuine, а також європейські,Volkswagen та інші. Вітчизняний автопром цього періоду представлений культовим «Запорожцем» ЗАЗ-965А та «експортним» варіантом ЗАЗ-965 АЭ «Ялта», а також різними модифікаціями «Москвича», «Побєди», «Волги».

Представлена в музеї також мототехніка, велосипеди, радянські дитячі автомобілі та велосипеди.

 У 2012 р. було відкрито другий зал музею, де експонуються 15 одиниць техніки («махновська» тачанка, пожежна машина та інше) та більше 50 видів вогнепальної зброї часів ІІ Світової війни.

   Однією з особливістю музею є те, що вся техніка «на ходу» і декілька разів на рік виїжджає з музею на запорізькі вулиці.

Також ми мали вільний час, та відвідали головну ялинку Запорізької області, яка прикрашена іграшками, які вироблені власноруч учнями навчальних закладів нашої області.

Дякуємо адміністрації ліцею за чудову екскурсію, гарний настрій та незабутні враження.

Члени учнівського комітету:

Устинова Аліна

Клінішева Анна 


Программа экскурсии в город Запорожье учеников лицея на 17.12.2016

 

13.10.2015 року в ДНЗ «Осипенківський ПАЛ» відзначався «День захисника України» в рамках свята було переглянуто документальний фільм «Рейд».


 

Дата: від до Скинути

Щедра масляна.

14.03.21. Вихователь Отришко Н. Г. разом з учнями ліцею святкували останній день масляної.

14:51 16.03.2021

Т. Г. Шевченко

09.03.21. Вихователь Отришко Н. Г. провела виховну годину " ТарасШевченко - України син".

14:45 16.03.2021

8 БЕРЕЗНЯ!!!!

05.03.2021 Учні ліцею разом з вихователем Отришко Н. Г. підготували привітання до свята "8 березня".

14:35 16.03.2021

День соборності. Сила нації - в її єдності

Вихователь гуртожитку Отришко Н.Г. провела виховну годину, присвячену 100-річчю Дня Соборності України. Метою якої було виховання національної свідомості учнів і людської гідності, відродження паростків духовності, поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу та виховання глибокої поваги до Батьківщини.

14:57 22.01.2019

100 річчя від дня народження В. Сухомлинського

Цьогоріч 28 вересня в Україні та світі відзначили 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це – видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський.

08:33 16.11.2018

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора