A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Осипенківський професійний аграрний ліцей"

Методична робота

БЛОГ  МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ  http://metodkabinetdnzopal.blogspot.com/

Організація дистанційного навчання: посилання на матеріал

Організація навчання в Гугл класі

Посилання на дистанційні платформи навчання надані Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти

Відкритий урок з предмету "Фізична культура". Викладач Гаденко С.М.

15.11.2018 року  в рамках Тижня фізичної культури та спорту, викладачем  фізичної культури був проведений відкритий урок на тему «Удосконалення техніки верхньої та нижньої подачі м’яча , прийом м’яча зверху та знизу. Урок пройшов в спортивному залі ліцею з групою ТСВ-2, які отримують професію «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Водій  автотранспортних засобів»

Основними завданнями які ставив викладач були:

 

1. Продовжувати навчити дітей правилам та тактиці гри на уроках волейболу

2. Вдосконалення техніки виконання верхньої прямої подачі.

3. Вдосконалення  прийому та передачу м’яча зверху та знизу двома руками

 4. Закріплення навичок нападаючого удару

 5. Сприяння розвитку сили, швидкісно-силових якостей,спритності.

6. Виховування  інтересів і прагнень до фізичного вдосконалення

 7. Зберігати та зміцнювати здоров’я учнів.

8. Розвивати необхідні морально вольові якості: силу волі, взаємодопомогу, колективізм.

Структура уроку складалась з  вступної, підготовчої, основної, заключної частини та висновків про проведений урок.

Вступна частина включала в себе:

-вимірювання ЧСС

- повідомлення теми та мети урока,завдань уроку

- шикування в шеренгу, рапорт, привітання, правил техніки безпеки на уроках з волейболу

В підготовчу частину були включені елементи розминки, оздоровчий комплекс М.М. Амосова.

Основна частина уроку складалась з таких елементів, як робота в парах ( різновиди подач і передач м’яча), передачі і прийоми зверху над собою обома руками, передача і прийом зверху в парах. Робота в колонах складалась з перешикування з колони по два в колону по чотири.

Організовуючи вправи, які були проведені в підготовчий частині включали в себе перешикування із чотирьох в колону в колону по одному, виконання поточної передачі через сітку при боковому пересуванні гравців.

В заключні частині були проведені вправи на відновлення дихання, підведено підсумки уроку та здійснення оцінювання учнів.

В цілому викладачем були досягненні поставлені цілі.

Методист Бондаренко П.В.

 

Відкртитий урок з предмету "Ділова українська мова"

 Відповідно до плану роботи методичної комісії технічного напрямку 29 жовтня 2018 року викладач української мови та літератури Анохіна Ірина Євгеніївна провела відкритий урок з групою МШ – 13, які навчаються за професією «Муляр. Штукатур»  з предмету « Українське ділове мовлення»  на тему: «Резюме та основні вимоги, щодо його укладання».

Метою уроку було ознайомити учнів із призначенням та формою вказаних ділових паперів, навчити складати їх за зразком, удосконалити вміння працювати з документами, ознайомити з реквізитами та вимогами до оформлення паперів.

Для проведення уроку викладач використала візуальні таблиці, роздатковий матеріал, дидактичний матеріал, презентацію Power Point.

Урок пройшов на високому методичному рівні з дотриманням всіх вимог, на уроці панувала позитивна психологічно – комфортна атмосфера спілкування, всі учні брали активну участь в опрацюванні нового навчального матеріалу, проявляли інтерес та високу пізнавальну активність. Викладач майстерно виконала всі поставлені завдання до уроку, чітко і доступно виклала навчальний матеріал, бездоганно пояснила його, що зумовило ефективність отриманих учнями знань.

За інформацією голови методичної комісії технічного напрямку Прокопенко Д.В.

 

Участь в обласному семінарі-практикуму викладачів спецдисциплін з професії "Водій автотранспортних засобів"

26 жовтня 2018 року в  Запорізькому національно-технічному університеті»  був проведений  семінар-практикум викладачів закладів професійної  освіти з предмета «Правила дорожнього руху». Відкрив семінар завідувач кафедри транспортних технологій Запорізького національного технічного університету, професор Турпак Сергій Миколайович. У своєму виступі він акцентував увагу зростання попиту в підготовці фахівців в транспортній галузі, ознайомив присутніх з організацією роботи транспортного факультету, напрямками за якими здійснюється підготовка. Участь у семінарі від нашого навчального закладу взяв викладач спецдисциплін  Бондаренко П.В.

Трушевський В’ячеслав Едуардович, доцент кафедри транспортних технологій, ознайомив присутніх щодо нормативних актів дорожнього руху, роботи засобів регулювання дорожнього руху, та поведінки учасників руху, використовуючи конспективно-ілюстративний підхід, що дало реальну можливість підвищити інформаційну місткість учасників семінару. З великим зацікавленням учасники семінару розглядали приклади ситуаційних завдань з Правил дорожнього руху.

Тарасенко Олександр Віталійович, старший викладач кафедри транспортних технологій університету, надав моделі використання малих груп та розкрив поведінку викладача при роботі з групами слухачів. Учасники семінару були поділені на команди та розглядали приклади ситуаційних завдань із Правил дорожнього руху.

Наприкінці семінару всі учасники обмінялись досвідом роботи.

 

 

Методист ліцею. Викладчач спецдисциплін з професії «Водій автотранспортних засобів»  Бондаренко П.В.

"Молоде покоління за безпечний рух"

20.09.2018 року методист Державного навчального закладу «Осипенківський професійний аграрний ліцей» Бондаренко Павло Володимирович разом з інструктором по індивідуальному нанчанню водіння автомобіля Панченком Олександром Володимировичем прийняли участь у круглому столі, на якому було презентовано початок роботи над проектом на тему «Молоде покоління за безпечний рух».

Захід відбувся на базі Запорізького обласного центру патріотичного виховання молоді з залученням учнів закладів загальної освіти, професійної освіти, представників національної поліції, громадських активістів.

Метою даного проекту є залучення учнів, викладачів до більш активного вивчення Правил дорожнього руху, безпеки дорожнього руху в закладах освіти Запорізької області.

На презентації проекту були представлені інтерактивні форми навчання та викладання предмету «Правила дорожнього руху». Ігрові форми закріплення матеріалу.

    

Презентація пройшла в цікавій змістовій формі, а тому викладачі Державного навчального закладу «Осипенківський професійний аграрний ліцей», вирішили впроваджувати дані форми навчання в освітній процей та включитись в розробку та доповнення матеріалу в даному проекту.

Методист Бондаренко П.В.


Участь у семінарі методистів на базі Запорізького обласного центру реабілітації інвалідів 13.09.2018

В межах Тижня освіти дорослих 13 вересня 2018 року на базі комунальної установи «Запорізький обласний центр професійної реабілітації інвалідів» Запорізької обласної ради відбувся обласний семінар «Андрагогічні засади професійного розвитку педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти», участь в якому також прийняв методист ДНЗ « Осипенківський ПАЛ» Бондаренко П.В.

В ході роботи семінару були обговорені наступні питання:

1. Професійна реабілітація - нові форми та методи професійного навчання;

2. Навчання осіб з інвалідністю, формування індивідуальної програми при вивчені спецпредметів за професією «Оператор комп’ютерного набору» та «Адміністратор»;

3. Андрагогічні засади професійного розвитку педагогічних працівників в закладах професійно-технічної освіти

Власним досвідом поділилися викладачі Левашова Віта Володимирівна, Козубенко Ірина Сергіївна, Семенова Інна Анатоліївна. До уваги методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти доцентом кафедри андрагогіки Бабковою Оленою Олексіївною була представлена андрагогічна модель проектування професійно розвивального середовища у закладі освіти.

Учасники семінару мали змогу ознайомитись з матеріально-технічною базою центру, комплексно-методичним забезпеченням з професій, умовами проживання слухачів.

По закінченню семінару було визначенно шляхи співпраці між Державним навчальним закладом «Осипенківський професійний аграрний ліцей» та Запорізьким обласним центром професійної реабілітації інвалідів з метою спільної підготовки осіб з фізичними вадами.

Методист ліцею Бондаренко П.В.


 

 


Шаблон паспорту кабінету (майстерні) та комплексно-методичного забезпечення

Переглянути шаблон

Методичні рекомендації стосовно розроблення комплесно методичного забезпечення з предмету

Розробка уроку виробничого навчання на тему "Регулювання клапанів". Розробив майстер виробничого навчання Бондаренко Павло Володимирович.

Методичні рекомендації стосовно  організації та проведення предвипускної практики

В рамках проведення тижня безпеки дорожнього руху, моніторингу викладання предметів професійного циклу з професії «Водій автотранспортних засобів» в Державному навчальному закладі «Осипенківський професійний аграрний ліцей» пройшло ряд заходів, серед яких слід відмітити відкритий урок з предмету «Правила дорожнього руху» викладача вищої категорії Прокопенко Дмитра Вікторовича.

Урок пройшов в групі ТСВ-2, які в 2017-2018 навчальному році отримають посвідчення тракториста-машиніста категорії «А1», а тому мають знати та виконувати Закон України «Про дорожній рух».

Відповідно до навчальної програми, тема уроку була «Сигнали регулювальника». Урок пройшов на високому педагогічному рівні, чітко було витримано структуру уроку, між предметні зв’язки, учні мали змогу згадати пройдений раніше матеріал. Завдяки інтерактивним засобам навчання, а саме анімованим схемам, розробленим Прокопенком Д.В., майбутні водії без труднощів засвоїли сигнали регулювальника. Під час закріплення нового матеріалу викладач зіграв роль, особи яка регулює дорожній рух на перехресті, показуючи сигнали регулювальника учням, які мали змогу перевірити засвоєний матеріал на уроці.

Найкращі знання показали учні Скрипаль Олексій та Чернецов Михайло.

Нагадуємо всім учасникам дорожнього руху, що Президент України підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", у якому передбачено деякі нові повноваження для виконання патрульної поліцією своїх завдань у сфері забезпечення безпеки руху.

Згідно з підписаним законом, запроваджують автоматичні фото - і відеофіксацію адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, це має покращити рівень безпеки і знизити рівень дорожньо-транспортного травматизму зі смертельними та іншими тяжкими наслідками.

Також вводять новий вид адміністративного стягнення - штрафні бали, встановлюють розмір штрафу або кількості штрафних балів в санкції статті, надають повноваження щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення уповноваженими працівниками підрозділів патрульної служби МВС.

Тож, з метою запобігання порушень у сфері Закону України «Про дорожній рух» необхідно чітко без порушень його знати та виконувати, а допоможуть це зробити викладачі Державного навчального закладу «Осипенківський професійний аграрний ліцей» разом з учнями під час навчання.

Фотозвіт про проведений захід

Заступник директора з навчально-виробничої роботи Бондаренко П.В.


 

11/05/2017 року викладач іноземної мови ліцею Іванова Аліса Олегівна провела відкритий урок з групою КК-3 з професії «Кухар. Кондитер»

Для проведення уроку викладач використала візуальні таблиці, роздатковий матеріал, мультимедійний пристрій, Для створення максимально комфортних умов роботи на уроці було представлено необхідне обладнання та матеріали: комп’ютер, аудіо запис, підручники, роздатковий матеріал по темі, використання пісні.

Урок було почато з гімну Великобританії та проведено у формі презентації ,а також у постійному англомовному діалозі з учнями. Був використаний метод бесіди, який спрямовував учнів на проведення аналізу, порівнянь, також ситуативні вправи, які застосувались для вдосконалення знань, умінь і навичок учнів.

Під час уроку викладач використала між предметні зв’язки, звісно, що простежувався тісний зв'язок з професією. На уроці були розглянуті правила сервіровки стола ,правила етикету за столом та рецепт приготування традиційного англійського яблучного пирога. І такий урок можна вважати ще й інтегрованим, так як учні вчаться за професією «Кухар. Кондитер».


Учні під час уроку проявляли високий інтерес і активність, практикували застосування свого словникового запасу. У легкій, невимушеній та у формі бесіди пройшов відкритий урок англійської мови. В кінці уроку були підведені підсумки : що нового дізналися учні на уроці; які питання їх зацікавили більше завсе.Всіх присутніх було запрошено на чаювання в англійськомустилі.

Цілі, які були поставлені викладачем, повністю досягнуті. Урок оцінено на належному науково-методичному рівні.

Фотозвіт 1

Фотозвіт 2

Заступник директора з навчально-виробничої роботи Бондаренко П.В.


28 лютого 2016 року викладач спецпредметів Панасевич Ірина Сергіївна провела відкритий урок теоретичного навчання з професії перукар на тему «Догляд за волоссям».

Метою уроку було отримати теоретичні знання та сформувати навики роботи учнів з догляду за волоссям. Учні розвивали самоконтроль при підготовцідо уроку, гармонійно створювати образ та підкреслювати індивідуальність кожного клієнта.

Важливо відмітити те, що викладач використовував виробничі ситуації для формування навиків самостійного прийняття рішення та відповідальності за якісне обслуговування клієнтів. Учні засвоїли новий матеріал, ознайомилися з особливостями використанням різних засобів для догляду за волоссям, а також можливими дефектами при роботі та причинами їх виникнення.

Слід відмітити презентацію яку підготувала до уроку учениця групи ПМ Заспинок Альона.

Урок проведений на високому рівні, а присутні колеги мали можливість дати рекомендації молодому викладачу Панасевич І.С. з питань організації узагальнення та самореалізації знань учнів на уроці, поділились своїм досвідом в підготовці та проведенні уроків теоретичного навчання.

Запступник директора з НВР Бондаренко П.В.


22.02.2017 року в ліцеї пройшов відкритий урок з виробничого навчання з професії “Кухар. Кондитер» у групі КК-3 на тему «Приготування страв з дріжджового тіста». Урок проводив майстер виробничого навчання Іваненко Лілія Станіславівна.

Урок пройшов на високому методичному рівні з дотриманням всіх вимог, застосовувались інтерактивні технології та мультимедійні засоби, новітні засоби виробництва, які використовуються в громадському харчування. Слід також відмітити високу якість знань теоретичного матеріалу яку показали всі присутні на уроці учні. Особливо слід відмітити учнів Клінішеву Анну, Устинову Аліну, Соболева Влада та їх презентації приготування став з дріжджового тіста.

Після проведення вступного інструктажу учні приступили до відпрацювання та закріплення виробничих прийомів з приготування ватрушок та пампушок. Слід зазначити що дані страви були реалізовані в торгівельній мережі села Осипенко, а кошти отриманні від продажу направлені на лікування бійців, які постраждали під час проведення антитерористичної операції на Сході нашої країни.

Пишаемось професіоналізмом та патріотизмом наших майстрів виробничого навчання та учнів, які не байдужі до долі наших захисників Вітчизни.

Фотозвіт 1

Фотозвіт 2

Заступник директора з НВР Бондаренко П.В.


ГРУПА  ТСВ-3 під час лабараторно-практичних занять з предмету "Будова  вантажного автомобіля"


Відкритий урок теоретичного навчання групи МШ - 11 Пешков В.Г

 05.11.201 5 в групі МШ-11 був проведений урок теоретичного  навчання з професії «Муляр. Штукатур» Тема уроку: «Мурування забутки за баготорядною системою перев’язування швів.

Урок був проведений у формі змагань між двома  командами, які показали високий рівень знань. Під час уроку викладач використовував інтерактивні методи навчання, картки завдання. На уроці були присутні предствник будівельної компанії "СВН Київ" на базі якої учні будуть проходити виробничу практику в місті Києві.


Відкритий урок виробничого навчання в групі КК-2

17.11.2015 року в групі КК-2 з професії «Кухар. Кондитер» другого курсу пройшов урок виробничого навчання за темою: «Нарізання овочів складними формами. Естетичні оформлення страв»

Тема уроку дуже цікава і актуальна для кухарів, бо дозволяє розвити їх фантазію, креативне мислення, розкриває їх вміння виготовити прикраси з овочів для оформлення страв, як майбутнім робітникам кафе, ресторанів.

Майстер в/н групи Іваненко Л.С. показала на вступному інструктажі нарізання овочів складними формами нарізки , виготовлення прикрас з овочів і фруктів, показала інструменти, карбувальні ножі і пристосування для фігурної нарізки овочів і фруктів.

Також вона ознайомила присутніх учнів з новинками сучасної літератури по виготовленню прикрас з овочів і фруктів. Розповіла про нове направлення – карвінг , вирізблення овочів спеціальними інструментами для карвінгу.

На самостійній роботі учні самостійно вибирали і складали композиції з овочів та фруктів, використовуючи всю свою фантазію.

На заключному інструктажі кожен учень продемонстрував  свою композицію, дав їй характерну назву, розповів, які інструменти він використовував.

В цілому урок пройшов дуже цікаво. Учні проявили можливості і фантазію, виготовили композиції «Клоун», «Мишеня», «Їжачки» та квіткові поляни


Творчий звіт викладача спецдисциплін Прокопенко Д.В.  (вищя категорія)


Відкритий урок з предмету "Агротехнологія" викладч Сопільняк О.П.

В Группе ТСВ - 1 проводился открытый урок по предмету "Основы агрономии" на тему: "Строение семян. Определение растений по семянам. Отбор среднего образца семян с/х культур для анализа".

Урок разработал преподаватель спец.дисциплин Сопильняк Александр Павлович.
На уроке из педагогов присутствовали:
Методист - Тихонец Т.И.
Преподаватель высшей категории - Прокопенко Д.В.
Мастер п/о - Хорошилов И.И.
Преподаватель - Шевченко Г.А.
Преподаватель - Королёва А.Д.
Урок проходил в игровой форме по типу игры "Что? Где? Когда?". Вопросы находились в конвертах.
Группа была поделена на 2 команды по 6 человек. В блиц вопросах, кроме самих вопросов нужно было определить и дать правильный ответ по наглядным пособиям и образцам семян  различных с/х культур, а также указать способы посева на плакатах. 
Также были вопросы по наводящим признакам, определить что находится в чёрном ящике, были и музыкальные паузы.
Урок прошёл продуктивно с хорошим отзывом у учащихся и преподавателей.

Дата: від до Скинути

Урок фізичної культури

15.11.2018 року  в рамках Тижня фізичної культури та спорту, викладачем  фізичної культури був проведений відкритий урок на тему «Удосконалення техніки верхньої та нижньої подачі м’яча , прийом м’яча зверху та знизу. Урок пройшов в спортивному залі ліцею з групою ТСВ-2, які отримують професію «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Водій  автотранспортних засобів»

11:10 16.11.2018

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора