A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Осипенківський професійний аграрний ліцей"

Професії

Професія "Кухар. Кондитер"

 «Як живопис і музика, так і кухня

-це мистецтво.

Живопис - вабить очі,

музика - слух,

а кулінарія - смак».

Мабуть не один образ професії не змінювався так радикально за останні роки, як образ кухаря-кондитера. Раніше він асоціювався із розовощокою повненькою жіночкою, яка бажає нагодувати всих простою і смачною їжею.

Кухар XXI століття став зовсім іншим - з професійно відточеними рухами рук, буйноюфантазією яку він втілює в свої страви і кондитерські вироби, тонким гастрономічним смаком.

Сьогодні професія «Кухар» престижна, користується попитом на ринку праці. Кожного року відкриваються десятки нових ресторанів і кафе, кондитерських і піцерій де потрібні кваліфіковані робітники.

Проводиться безліч конкурсів і фестивалів кулінарного мистецтва, які дозволяють молодим спеціалістам розвиватись у професійній сфері.

Професію «Кухар» можна порівняти із справжнім мистецтвом, де потрібні: великий творчий потенціал, ювелірна точність і високохудожній смак.

Кондитер - це професійний кулінар, який готує ніжне печиво, смачні цукерки, безліч спокусливих пирогів та тістечок. Все це належним чином оцінять всі без винятку гурмани. Представників цієї професії можна зустріти в ресторанах, кафе, кондитерських, пекарнях. Сучасний кондитер може не лише створювати, а й реалізувати свої вироби.

Кулінарський фах – один з найпочесніших, найпотрібніших у всі часи, тому наших випускників завжди чекають підприємства громадського харчування.

 


Професія "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва кат. "А1". Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Водій автотранспортних засобів кат."С".

«…тисне вчасно гальмо й газ

Відвезе усюди нас.

Для доріг він хлопець свій

За кермом сидить – ВОДІЙ».

Тракторист завжди був та буде важливим і відповідальним обличчям у сфері сільського господарства.

Тракторист - це ремесло по-справжньому чоловіче. Нехай воно не найпрестижніше, часом досить непросту і важке, а іноді навіть брудне. Все ж варто розуміти, наскільки важлива ця професія. Тракторист-машиніст в прямому сенсі годує людей - адже саме завдяки його роботі на полях всходять сільськогосподарські культури.

Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва - це людина, яка управляє різними тракторами, а іноді і вантажними автомобілями. Головне завдання тракториста - обробіток та збирання сільськогосподарських культур. За ним закріплюються функції по експлуатації тракторів. Варто відзначити, що представник даної професії зобов'язаний ще й ремонтувати сільськогосподарські механізми, установки, машини, комбайни і т. д., яківиходять з ладу .Тракторист-машиніст несе відповідальність за наявне інженерно-технологічне обладнання.
 

Професія "Слюсар сільськогосподарських машин та устаткування" поширена та необхідна для будь-яких етапів виробництва де є техніка, прилади, механізми, агрегати. Це кваліфікований робітник, який обслуговує техніку, регулює, виконує поточний ремонт, проводить профілактичні заходи. Сучасне виробництво повністю механізоване і без різноманітних техніки механізмів не можливо посіяти і зібрати хліб, виорати ниву, заборонувати поле.

Слюсар ремонтник займається монтажем, налагоджуванням, регулюванням сільськогосподарської техніки. Проводить заміну і ремонт деталей, профілактику і ремонт вузлів і агрегатів. Це чоловіча професія для людей з інтелектуальним складом розумом, творчих, винахідливих.

"Водій автотранспортних засобів категорії «С». Знання будови автомобіля, дорожніх знаків, відповідальність за життя пасажирів та безпеку руху – це тільки частина того, про що постійно доводиться турбуватися водію.

Професія водія приваблює практично кожного, адже автомобіль – це символ руху, що веде нас у майбутнє та з’єднує з рідними та близькими. Ця професія завжди актуальна, користується великим попитом и потрібна у різни сферах: господарствах, різних підприємствах.

 


Професія "Муляр. Штукатур"

«Я – робітник, його величність

І цим званням буду пишатись,

Не так і просто поміж іншим

Хорошим штукатуром стати.

І залиши поколінням,

Нащадкам – дочкам і синам

Не звичайнісінькі будівлі,

А пам’ятку будівникам.»

Професія «Муляр. Штукатур» відноситься до будівельних професій, яка користується попитом у всі часи і доти поки людина буде будувати собі житло, ця професія буде потрібна і актуальна. Сьогодні професія «Муляра. Штукатура» шанована суспільством саме він втілює в життя ідея архітекторів і проектувальників, зводить просторові конструкції промислових споруд, будівлі суспільно-побутового призначення та житлові будинки з використанням сучасних будівельних матеріалів.

 

  

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора