A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Осипенківський професійний аграрний ліцей"

Звіти керівника

Звіт

виконуючого обов’язки директора

Державного навчального закладу «Осипенківський професійний аграрний ліцей»

за 2016-2017 навчальний рік

Ляшка Миколи Дмитровича

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 року № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року №178, та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднаним державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і діяльності в навчальних закладах сьогодні проводиться звіт згідно запропонованої структури. Відразу хочу відзначити, керівника навчального закладу і колективу нероздільні, тому розповідаючи про свою роботу, я весь час буду опиратись все ж таки на роботу колективу.

Основними нормативно - правовими документами, за якими працював ліцей в 2016-2017 навчальному році є: Закон України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Положення про організацію навчально - виробничого процессу», «Положення про методичну роботу», «Положення про ПТНЗ», Статут ліцею.

Також педагогічний колектив ліцею працював за річним планом роботи, який охоплював всі сторони навчально - виробничої діяльності. Зміст розділів річного плану роботи Осипенківського професійного аграрного ліцею відповідає Положенню про організацію навчально - виробничого процесу.

Навчально - виробничий та навчально - виховний процес у навчальному закладі по підготовці кваліфікованих робітників проводиться відповідно до державних стандартів професійно - технічної освіти.

Педагогічний колектив ліцею досліджував методичну проблему «Впровадження у навчально-виробничий процес педагогіки толерантності, як запоруки демократичного, стабільного, заможного громадського суспільства», роботу над якою закінчив у 2016-2017 навчальному році.

Для забезпечення підготовки робітничих кадрів ліцей має навчальні майстерні, сучасний комп’ютерний клас, 16 кабінетів спецтехнологій, 6 кабінетів загальноосвітньої підготовки, 8 лабораторій, спортивний зал, їдальню, бібліотеку, гуртожиток, методичний кабінет, автотрактородром, 4 трактори, 1 зернозбиральний комбайн, 4 вантажних автомобіля, 3 легкових автомобіля.

Колектив налічує 23 педагогічних працівника, з яких: викладачів – 16 (вищої категорії – 2, першої категорії – 2, другої категорії – 4, спеціалістів – 8); майстрів виробничого навчання – 7 (першої категорії – 1, спеціалістів – 8), вихователів гуртожитку – 1, бібліотекар 1.

Загальна кількість працівників станом на 30.06.2017 року становить 53 чол.

Слід відмітити що протягом звітнього періоду припинена масова плинність як педагогічних кадрів так і обслуговуючого персоналу, яка була на високому рівні в минулі роки.

Кількість учнів на 30.06.2016 року складала: 121 чоловік

З них СПТУ-77 чоловік, ТУ-17 чоловік ПТУ-27 чоловік

Запланований обсяг прийому учнів на 2016-2017 - 65 чоловік з них:

  • «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування.Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Водій автотранспортних засобів».- план -20 чол., набрано 19 чол.

  • «Муляр. Штукатур» - план 21 чол. набрано 20 чол.

  • «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Водій автотранспортних засобів»- план 25 чол., набрано 0 чоловік

Всього прийнято на навчання на 1 курс 39 чоловік, виконання плану набору склало 60 % від запланованого.

Неповне виконання набору обумовлене тим що дані професії є гостродефіцитними для регіону.

Оскільки прийом до ПТН області був продовжений до 30.09.16, то загальна кількість кількість учнів на 01.10.2017 року склала 158 чоловік, з них СПТУ 95 чоловік, ПТУ 16 чол, ТУ-47 чоловік.

Випущено учнів протягом навчального року:

  • «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Водій автотранспортних засобів»- випущено 16 чол, працевлаштовані 15 чол-94 % диплом з вільним працевлаштуванням 1- 6%

  • «Кухар. Кондитер» - випущено 14 чол працевлаштовані 9 чол – 64%, не працевлаштовані в зв’язку з декретною відпусткою 5 чол -36%

  • «Муляр. Штукатур» - випущено 27 чол працевлаштовано 20 чол 74%, вільне працевлаштування 7 чол 26%

  • «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування.Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Водій автотранспортних засобів» -17 чоловік працевлаштовано 12- 70% 5 чоловік вільне працевлаштування – 30%.

Всього випушенно 74 учня

Відраховані:

За власним бажанням 1 чол.

Зміна місця проживання 5 чол.

Переведено до інших ПТНЗ 3 чол.

Хворобою 1 чол.

За вироком суду 1 чол.

Всього відрахованих 11 чоловік що склало 7 % від загальної кількості учнів.

Вважаю за необхідне зосередити роботу всього колективу а особливо педагогічно, щодо недопущення відрахувань учнів.

Станом на 30.06.2017 року контингент учнів складає 77 учнів.

Формування учнівського складу відбувається на основі укладання договорів з підприємствами: ТОВ «Іллічь Агро Запоріжжя»,ТОВ Лідер Груп, СВН- Киів, ПП Антідзе І.П., ТОВ Торговий дім «БМС», ТОВ Грінмарк Девелопмент, ФОП Гусєв Р.С., ПП Тепло Еллади, ПП Ляшенко, ФГ «Агро Авангард», ПСП «Росія», ФГ «Азов», ТОВ «Агро Юні», ПП Прилуцька В.А., ФОП Терещенко М.В., ФГ Часовенко А.А., ПП Чечель Л.В.

На базі не повної загальної середньої освіти з наданням середньої освіти навчаються учні за професіями:

1. Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А». Водій автотранспортних засобів категорії «С».

2. Кухар. Кондитер.

3. Перукар. Манікюрник.

На базі не повної загальної середньої освіти без наданням середньої освіти навчаються учні за професіями:

1. Муляр. Штукатур.

Згідно перспективному плану роботи Осипенківського професійного аграрного ліцею на 2016–2017 н.р. були виконані слідуючи заходи:

І. Теоретична підготовка.

1. Ліцей забезпечений робочими планами та програмами з підготовки кваліфікованих робітників.

2. Оновлено матеріально-технічне оснащення в кабінетах спеціальних дисциплін, а саме придбані нові меблі, замінено освітлення, установлені маркерні дошки, екрани, «Сільськогосподарські машини», «Правила дорожнього руху», «Трактора». «Технології приготування їжі», «Технологія мулярних та штукатурних робіт». Ведеться робота з оновлення кабінету «Охорона праці» та загальноосвітніх дисциплін.

3. Всі учні ліцею мають доступ до мережі інтернет, так як підключено два види: «Укртелеком» та «Інфоком»(WI-FI).

4. Оновлені матеріали комплексного методичного забезпечення предметів.

5. Оновлені папки методичної роботи педагогічних працівників ліцею.

6. Організована систематична підготовка учнів з предметних олімпіад.

Впроваджено розробку електронних підручників з української мови та літератури. Придбані електронні підручники з «Правил дорожнього руху», «Будова та експлуатація автомобілів», «Будова та експлуатація трактора», комплексний програмований засіб навчання з професії «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування».

На протязі навчального року наші учні приймали участь в обласних конкурсах:

  • Конкурс учнівської та студентської молоді ім..Т.Шевченка – брали участь у номінаціях література та історія України. -4 місце

  • Конкурс знавців української мови ім.. П. Яцика – 12 місце

Приймали участь у обласних олімпіадах з «Всесвітньої історії», з «Англійської мови»

ІІ. Професійно-практична підготовка

Для якісного проведення професійно-практичної підготовки адміністрацією ліцею разом з майстрами виробничого навчання було здійснено косметичний ремонт та повне оновлення матеріально-технічної бази слюсарної майстерні, майстерні мулярних робіт, створено майстерню штукатурних робіт. Перенесено лабораторію «Перукарської справи» та обладнано новою мийкою. Придбані інструменти для лабораторії «Технологія приготування їжі», «Будова та експлуатація автомобілів», «Сільськогосподарських машин»

Відремонтовано пекарські шафи, на яких учні з професії «Кухар. Кондитер» проводять відпрацювання навчальних прийомів передбачених навчаотними програмами.

Для забезпечення якісного відпрацювання навчально-виробничих робіт з професій «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Водій автотранспортних засобів», було проведено капітальний ремонт тракторів з заміною двигунів, а саме трактора МТЗ 80, МТЗ-82, ЮМЗ-6, Т-150 К, проведено ремонт автомобілів КАМАЗ у кількості 2 шт, легкових автомобілів «Таврія». «Славута», ВАЗ-2110. При участі майстрів виробничого навчання та учнів ліцею відремонтовано зернозбиральний комбайн ДОН 1500А.

Для навчання початковому водінню автомобілів та тракторів підтримується в належному стані автодром.

Проведені внутріліцейні конкурси фахової майстерності з професій «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування», «Водій автотранспортних засобів категорії С», тиждень з професій «Муляр. Штукатур», «Кухар. Кондитер», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А1». Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування Водій автотранспортних засобів категорії С».

ІІІ. Виховна робота.

У здійснені виховної роботи з учнівською молоддю педагогічний колектив ліцею керується державною національною програмою «Освіта 21 століття» . Національною доктриною освіти України, Законом України «Про виховання дітей та молоді». Концепцією громадянського виховання особистості в умовах розвитку громадянської державності та іншими документами з цього витання, які є головним дороговказом у плануванні виховної роботи. Виховні заходи плануються в плані роботи ліцею на рік, у розділі «Організація позакласної та позаурочної роботи». Основними документами з планування виховної роботи у ліцеї є:

  • план роботи навчального закладу на навчальний рік на поточні місяці

  • плани виховної роботи навчальних груп на поточні місяці;

  • план роботи бібліотеки;

  • план роботи гуртків, спортивних секцій;

  • план спортивно масової роботи;

  • план роботи методичної комісії класних керівників;

  • плани виховної роботи вихователя на поточні місяці;

  • план роботи соціального педагога на рік.

У планах виховної робота, класних керівників, майстрів в/н і вихователя гуртожитку з учнями, визначені виховні завдання, які відповідають рівню розвитку учнівського колективу і складаються із врахуванням інтересів учнів передбачають творче поєднання форм і методів роботи. У ліцеї тісно співпрацюють між собою майстри в/н та класні керівники та вихователь, соціальний педагог та психолог.

У ліцеї процес виховання учнів здійснюється на основі національних пріоритетів. Реалізуючи зміст і завдання національного виховання , педагогічний колектив дбає про виховання в учнів почуття громадянської та національної гідності, самостійності, любові до рідного краю та своєї незалежної держави, повага до державних символів. З цією метою - в навчальному корпусі створено кабінети з української мови та літератури, Історії України, у вестибулі навчального корпусу та в усіх кабінетах ліцею розмішено куточки державної символіки. У ліцеї розробляються і впроваджуються у процес виховної роботи з учнівською молоддю нетрадиційні форми роботи, а саме: тематичні вечори із циклу «Держали символи України», уроки мужності і патріотизму, День збройних сил України, уроки - діалоги, уроки пам’яті з участю ветеранів АТО, дні пам'яті українських письменників. до річниці аварії на Чорнобильській АЕС, спортивні свята.

У ліцеї стало традицією проводити заходи, приурочені християнським святам, зокрема, тематичні вечори, концерти, вітання до дня Святого Миколая, Андріївські вечорниці, Різдва, Великодня , огляди конкурси вертепів, колядок, новорічних стінгазет та плакатів.

Ліцей тісно співпрацює з районною бібліотекою з краєзнавчим музеєм. Спільна робота з цим установами спрямована на виховання в учнів патріотизму, художньо-естетичної культури, любові до рідної мови.

Проводиться педагогічна діагностика учнівських колективів, групові збори з проблем морального клімату серед учнівської моделі та шляхів їх оздоровлення. Налагоджена співпраця класних керівників з соціальним педагогом та батьками. Проводиться індивідуальна профілактична робота з учнями схильними до девіантної поведінки.

Проаналізувавши контингент учнів, які потребують спеціального захисту встановлено, що навчальний заклад налічує:

Дитина – сирота та дитина позбавлена батьківського піклування – 21 чоловік;

Діти з багатодітних сімей – 7 чоловік;

Діти з інвалідністю – 6 чоловіки.

87% учнів залучені до предметних гуртків, спортивних секцій, гуртків художньої самодіяльності та технічної творчості.

В ліцеї кожного дня здійснюється контроль за відвідуваністю занять та позаурочною зайнятістю учнів, їх місцезнаходженням. Також учні займаються в гуртках по інтересам «Господарочка», «Технічне моделювання», «Будівельник» та «Фізичне виховання». Залучаємо дітей до волонтерського загону «Турбота»

Ліцей має гуртожиток блочного типу. Протягом 2016-2017 навчального року завершено ремонт в гуртожитку: створено кімнату для приймання їжі, замінено ліжка в кімнатах, проведено капітальний ремонт окремих кімнат.

Правове виховання. Профілактика правопорушень.

Правове виховання в ліцеї здійснюється на основі Конституції України.

Правове виховання – це складова частина виховання в цілому. Але правове виховання впливає не тільки на свідомість, але і на відповідну дисципліну, на суворе дотримання закону, прав і обов’язків. Кінцевим результатом правового виховання є реальні справи, вчинки в сфері правових відношень, які свідчать про дійсність правового виховання.

В нашому ліцеї була проведена робота по виявленню учнів схильних до правопорушень, бродяжництва, дітей з неблагополучних сімей. Було проведено обстеження житлово – побутових умов проживання.

Складений банк даних на учнів, які належать до групи ризику, розроблена система індивідуальної роботи з підлітками, які схильні до правопорушень, бродяжництва. Проведені зустрічі – бесіди з інспекторами служби у справах дітей та дитячої кримінальної поліції. Організована робота ради профілактики правопорушень. На протязі навчального року проводились індивідуальні бесіди з учнями і їх батьками з питань виховання і навчання.

В ліцеї щорічно проходить Всеукраїнський тиждень права , під час якого класними керівниками, майстрами, вчителем правознавства, бібліотекарем, проводилися з дітьми колективні творчі справи, лекції, тренінги, бесіди, години спілкування на такі теми:

  • «Чи знаєш ти свої обов'язки як громадянина і просто учня?»;

  • «Я – громадянин України»;

  • «Взаємовідносини підлітка і суспільства»;

  • «Правова відповідальність неповнолітніх»;

  • «Держава та право – складова частина загальнолюдської культури»;

  • «Прояви насильства в суспільстві проти жінок»;

  • «Вплив алкоголю на жіночий організм»;

  • «Шкідливі звички – шлях у безодню»;

  • «Наркотики і сім'я – не сумісні»;

  • «Здоровий спосіб життя – крок до успіху»;

  • «Знаємо та реалізуємо свої права»;

  • «Не на все дозволене ми маємо право»;

  • Конкурс плакатів «Мої права».

Фізична культура.

Уроки з фізичної культури проводяться згідно планів та програм затверджених Міністерством освіти і науки України. Проведено вивчення стану здоров’я учнів та сформована група за спеціальним курсом підготовки, яка налічує – 12 учнів.

В 2016-2017 році наш ліцей прийняв участь в спортивно-масових заходах з 6 видів спорту. Це міні-футбол, стрітбол, волейбол, настільний теніс, шахи та шашки.

Крім цього був проведений Олімпійський урок, на який були запрошені колишні наші учні, спортсмени з паурліфтингу. Проводились масові змагання серед груп до Дня фізичної культури та спорту, і Дня Збройних сил України. Учні побували в стрілецькому тирі, де виконали стрільбу з малокаліберної гвинтівки та вправу по розбиранню та складанню автомата Калашникова.

Створений спортивний майданчик для проведення уроків фізичного виховання та активного відпочинку в позаурочний час, який обладнаний спортивним інвентарем відповідно до вимог.

Робота учнівського самоврядування:

Учнівське самоврядування – це творча співпраця учнів та педагогів, спосіб виявлення організаторських та виконавських можливостей учнів у різних видах діяльності, спілкування та відносин. Це один із методів формування в колективі громадської думки та вироблення управлінських навичок, умінь та якостей.

Робота якого спрямована на захист прав і свобод учнів. Керівним органом являється Рада. Учнівська Рада регламентує свою діяльність на підставі положення про учнівське самоврядування. Вона координує роботу навчальних груп, доводить до них створення належних умов для навчання та дозвілля, приймає сама активну участь у всіх заходах та залучає інших до художньої самодіяльності, в організації і проведені спортивних та культурно – масових заходів, благодійних акціях.

З ініціативи органів учнівського самоврядування організовано та здійснено:

  • привітання педагогічних працівників з Днем вчителя;

  • участь у Всеукраїнській акції «За чисте довкілля»

  • продовжено засадження клумб та розарію та території ліцею

  • робота волонтерського загону «Турбота»

  • упорядкування братських могил, меморіального комплексу, останків Покровської церкви.

  • участь у благодійній акції «Серце до серця»

  • випуск лілейної газети «Учнівські зорі»

  • участь у всіх позаурочних заходах

  • випуск буклетів, розповсюдження інформаційних матеріалів з профілактики ВІЛ – інфекції, СНІДу, тютюнокуріння, вживання алкогольних напоїв та з профілактичних правопорушень;

  • участь у благодійній акції «Скринька добрих справ».

Громадянська освіта.

В рамках патріотичного виховання та формування громадянської культури та підвищення рівня толерантності у суспільстві:

  • виготовлення стенду «Громадянин. Соціалізація особистості»

  • тренінги «Навіщо громадянинам об’єднуватись», «Соціальне проектування».

  • доповідь «Толерантне спілкування – один із засобів впливу на особистість».

  • Виховна година «Час і досі не загоїв рану цей одновічний біль Афганістану».

  • літературно – листове свято «Любіть Україну, як сонце любіть».

  • залучення учнів до державних свят, пам’ятних дат країни, області, району.

  • бесіда-діалог «Актуальні питання розвитку громадського суспільства в Україні».

  • година спілкування «Який ідеал сучасної молодої людини – громадянина України»

  • перегляд телепередач, які сприяють веденню соціальних діалогів.

  • урок мужності «Не було безіменних героїв»

  • лекція «Схиляємо голови низько»

  • виставка фотоматеріалів та плакатів «Роки обпалені війною»

  • лінійка пам’яті «Вклонімося великим тим рокам»

  • виховна година «Визвольними шляхами України»

  • бесіда «Велика Вітчизняна – біль і горе українського народу»

  • тематична година «Фашистська політика рабської праці»

Здійснено виконання заходів до Всеукраїнської молодіжної акції «Пам’ятати. Відродити. Зберегти» :

  • Свято Василя «Сію, вію, посіваю з Новим Роком Вас вітаю»

  • Інтернет – подорож «Сім чудес України»

  • Тематичний урок «Родинні традиції народів України»

  • Конкурс – вікторина «Що ти знаєш про Україну»

  • Година спілкування «По сторінках кобзаря»

  • Виховна година «Життєвий шлях великого кобзаря»

  • Вечір до свята Масляної

  • Відвідування музею «Подвиг» м. Бердянськ.

IV. Методична робота

Під керівництвом заступника директора з навчально-виробничої роботи в 2016-2017 навчалаьному році ліцей пройшов Державну акредитацію в Головному сервісному центрі МВС України, що дає право здійснювати підготовку учнів та населення з професії «Водій автотранспортних засобів»

Відповідно до методичних рекомендацій Міністрества освіти і науки України переглянуті та перезатверджені навчальні плани з підготовки кваліфікованих робітників.

В ліцеї працюють методичні секції таких напрямків: «Професійного напрямку», «Загальноосвітніх предметів», «Класних керівників».

Всі методичні комісії працюють над єдиною темою: «Запровадження у навчально-виробничий процес педагогіки толерантності, як запоруки демократичного, стабільного, заможного громадського суспільства», роботу над якою закінчено в цьому навчальному році.

Методична секція загальноосвітніх предметів:

На методичній комісіії розглядалися доповіді:

  • «Що таке толерантність?»

  • «Толерантність у сучасному суспільстві»

  • «Для чого потрібна толерантність»

  • «Толерантність як запорука людяності»

  • «Толерантність людини – найважливіша умова миру і злагоди»

  • «Толерантність у сучасному світі»

  • «Толерантність – це повага права іншого бути таким, яким він є»

  • «Толерантність – крок до свободи»

  • «Комунікабельність і толерантність – основа відносин у сучасному суспільстві»

  • «Толерантність та її сутнісні характеристики»

  • Проблема працевлаштування студентів і випускників у сучасному суспільстві»

Згідно плану методичної роботи на протязі навчального року були проведені відкриті уроки:

  • «Українська література»

  • «Математика»

  • «Біологія»

  • «Фізична культура»

  • «Іноземна мова»

  • «Історія України»

Методична секція професійного напрямку:

Участь в обласних конкурсах:

  • «Міжнародний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка»

  • «Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика»

Участь у обласних олімпіадах з таких предметів:

  • «Англійська мова»

  • «Всесвітня історія»

На методичній комісії професійного напрямку розглядалися доповіді:

1. «Етичні кордони та міжетична толерантність»

2. «Сутність поняття толерантності, та його актуальність в умовах сучасної країни»

3. « Національна толерантність, національний ізоціаналізм та ксенофобія в Україні»

4. « Родина та толерантність підлітка».

5. « Свобода совісті і толерантність»

6. « Толерантність, як запорука людяності»

7. « Аспекти викладання спеціальних дисциплін із використанням мультимедійних засобів»

8. «Педагогіка толерантності, як концептуальна основа професійної діяльності вчителя»

9. « Толерантність»

10. « Використання технічних засобів навчання під час викладання спецдисциплін».

Згідно плану роботи методичної комісії професійного напрямку викладачами спец. дисциплін та майстрами виробничого навчання були проведенні відкриті уроки з предметів:

1. «Правила дорожнього руху» викладач Прокопенко Д.В.

2. Відкритоий урок з виробничого навчання майстра в.н. Головатого О.В. на тему « Виконання загально слюсарних робіт. Виготовляння упору для столярного верстака».

3. «Техніка пошуку роботи» викладач Анохіна І.Є.

4. «Агротехнологія» викладач Бондаренко П.В.

5. Відкритий урок виробничого навчання майстра в/н Головатого І.Ю. з практичного керування вантажного автомобіля.

6. «Інформаційні технології» викладач Корольова О.Д.

7. «Технологія штукатурних робіт» викладач Карташова О.В.

8. Відкритий урок виробничого навчання майстра Іваненко Л.С. на тему «Приготування виробів із дріжджового тіста»

9. «Перукарська справа» викладач Панасевич І.С.

10. «Технологія приготування борошняних кондитерських виробів з основами товарознавства» викладач Даниленко М.А.

Пройшли місячники з професій:

1. « Тракторист машиніст сільськогосподарського виробництва. Слюсар з ремонту сільськогосподарського обладнання. Водій автотранспортних засобів категорії «С».

2. «Кухар».

3. Виставка робіт перукарів «Весняні мотиви»

V. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

В цьому навчальному році був проведений аналіз роботи по своєчасному підвищенню кваліфікації педагогічних працівників ліцею з метою виконання задач по підвищенню якості професійної підготовки кваліфікованих кадрів. Пройшли підвищення кваліфікації:

  • за фахом «Педагогічні працівники ПТНЗ» - 6 чол

  • за фахом «Викладач фізичної культури» - 1 чол

  • за фахом «Викладач української мови та літератури» - 1 чол.

VI. Охорона праці

Організації та виконанню питань з охорони праці в ліцеї приділяється велика увага. Згідно наказу керівника закладу були переглянуті, оновлені та затверджені інструкції з охорони праці, безпеки життєдіяльності, протипожежної безпеки та електробезпеки. Проведене навчання та перевірка знань з працівниками ліцею та присвоєння їм І кваліфікаційної групи з електробезпеки. Пожежно-технічною комісією перевірено стан пожежної безпеки навчального закладу згідно Правилам пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України. Постійно перевіряється відповідальним та інженером з охорони праці стан електрогосподарства закладу. Придбані нові вогнегасники та пройдені перевірку ті, що є в наявності. Оновлені куточки з охорони праці в кабінетах та попереджувальні надписи та знаки.

VII. Професійно – орієнтаційна робота

Профорієнтаційна робота розпочалась в І півріччі цього навчального року.

  • Адміністрацією ліцею розроблений графік маршрутів профорієнтаційних бригад по Бердянському районі.

  • Поновлені рекламні проспекти.

План держзамовлення на 2017-2018 навчальний рік

На базі не повної загальної середньої освіти з наданням середньої освіти за професіями:

«Кухар. Кондитер» – 25 чоловік

«Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А». Водій автотранспортних засобів категорії «С». – 25 чоловік

На базі не повної загальної середньої освіти без наданням середньої освіти за професіями:

«Муляр. Штукатур» – 25 чоловік

Всього: 75 чоловік

В рамках «Проведення обласного місячника профорієнтації» розроблений план заходів на лютий – березень, згідно якого виконувались заходи.

Розміщено оголошення про набір учнів до нашого навчального закладу у газету Бердянського району «Ведомости Юга».

VIII. Фінансово-господарська та навчально-виробнича діяльність

Одним з головних завдань я вважаю забезпечення безаварійної роботи ліцею в осінньо-зимових умовах та підготовку системи тепло забезпечення з максимальним використанням енергоресурсів та збереження обладнання, що дасть змогу якісно провести навчально-виховний процес, а тому всі навчальні приміщення, їдальня, гуртожиток були переведені на електроопалення, що дало економію бюджетних коштів близько 700 000 грн.

Ліцей пройшов перевірку Державною фінансовою інспекцією, всі зауваження виправлені суми штрафів погашені окрім тих, по яких продовжуються судові засідання.

Надходження за період з 01.09.2016 по 30.06.2017 року склали:

  • Рослинництво 771202,74 грн.

  • Тваринництво 5981,00 грн

  • Оренда 4999,49 грн

  • Транспортні послуги 3585,75 грн

  • Професійне навчання населення 45000,00 грн.

  • Металобрухт 3104,00 грн

Всього надходжень: 837872,83 грн.

Витрати за період з 01.09.2016 по 30.06.2017 року склали:

  • Запчастини для транспортних засобів – 57006,68 грн

  • Бензин А-95 – 52749,6 грн

  • Бензин А-92 – 10983,86 грн

  • Дизельне паливо – 203525,00 грн

  • Газ пропан – 31921,48 грн

  • Масло – 5000, 00 грн

  • Змащувальні матеріали- 3117,00 грн

  • Гербіциди – 8747,5 грн

  • Навантажувач КУН -39520,00 грн

  • Плита електрична – 7180, 00 грн

  • СВЧ плита – 1701,00 грн

  • Електричний чайник – 240,00 грн

  • Холодильник – 5178,00 грн

  • Електрошуроповерт – 1121,00 грн

  • Електроперфоратор – 1408,00 грн

  • Ліжка деревяні – 14000,00 грн

  • Тиски слюсарні – 3750,00 грн

  • Матраци, подушки, одіяла, покривала – 16000,00 грн

Всього витрат – 406142,44 грн

На навчальному господарстві протягом звітнього періоду:

В 2016 році засіяно 179 га озимої пшениці, зібрано 341 тону, ярового ячміня засіяно 94.9 га зібрано 78 тонн, соняшника посіяно 378,7 гектар зібрано 45 тонн.

В 2017 році було засіяно 94.9 га озимої пшениці, ярового ячменю 49.9 га, соняшника 315.4 га, під пари залишено 192.4 га.

Пропозиції щодо покращення навчально-виховного процесу, навчально-виробничої діяльності

1. Виконання плану набору учнів на 2017-2018 навчальний рік.

2. Збереження контингенту учнів, недопущення відрахувань.

3. Покращення співпраці з роботодавцями для забезпечення працевлаштування випускників.

4. Тісна співпраця з Осипенківською об’єднаною територіальною громадою для надання первинної професійної підготовки віпускників та зменшення відтоку молоді з сільської місцевості.

5. Продовження оновлення матеріально-технічної бази ліцею, особливо з професій сільськогосподарської галузі (придбання сучасного трактору, сільськогосподарського обладння, зернозбирального комбайну) за рахунок спонсорів, місцевої громади та за сприянням Департаменту освіти і науки.

6. Створення комфортних умов для проживання та навчання учнів.

7. Розробка та впровадження енергозберігаючих заходів направлених на зменшення фінансових витрат ( заміна вікон, наружнє утеплення приміщень)


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора